T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi

T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hzmetleri

Güncelleme Tarihi: 16/01/2019


Evde Sağlık  Sorumlu Hekimi:
Metehan GÜNDEM
Evde Sağlık  Sorumlu Hemşire:
Firdevs ALTIN

Bize Ulaşmak İçin : 0 364 511 05 05 - 38 33 

EVDE SAĞLIK NEDİR ?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastalara ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin, ev ortamında, bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.
AMAÇ:
- Tedavinin takibi
- Gerekli tahlillerin yapılması
- Heyet raporlarının yenilenmesi
- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması
- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi.
KİMLER FAYDALANABİLİR ?
Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar ,Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.
NASIL BAŞVURABİLİRİM ?
Koordinasyon Merkezimize ait 444 38 33 numaralı telefonunu arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde Sağlık Hizmetleri, hafta içi ve hafta sonu randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi sorumlu hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta, veya hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese, Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi,Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.


  • evdesaglik.JPG